Nie da się ukryć, że lata 90 były wyjątkowym okresem nie tylko w historii mody. Jednym kojarzą się z niepokorną epoką grung’u innym z kolorowym, cukierkowym stylem SPICE GIRLS, jeszcze innym z powszechnym stylem sportowym. Niezależnie od naszych wspomnień nie można zaprzeczyć, że ta epoka wciąż jest kopalnią inspiracji dla wszystkich dziedzin twórczości artystycznej.
W latach 90 szczyt swojej popularności osiągnęły top modelki: Kate Moss, Claudia Schiffer, Cindy Crawford, Naomi Campbell, Linda Evangelista, Christy Turlington. Można by powiedzieć, że były one „it girl” tamtej dekady. W przeciwieństwie do dzisiejszych ikon prezentowały bardzo kobiece sylwetki. Były szczupłe, ale nie nadmiernie wychudzone, promowały zdrowy styl życia. Jedynie Kate Moss odstawała od tego wizerunku. Do dziś Kate kojarzy się głównie z grungowym stylem życia. 
Dla mnie wszystko co związane z tamtymi czasami jest niewyczerpaną inspiracją. Uwielbiam ten klimat, styl, muzykę i estetykę. Oczywiście można dyskutować, że był to czas kiczu i tandety, ale może dzięki temu lata 90 mają swój niepowtarzalny i bardzo charakterystyczny klimat. Wszystko co wtedy było trendy jest dziś obowiązkowym elementem garderoby każdej dziewczyny: jeansy z wysokim stanem, szorty, koszule w kratkę, neonowe kolory, krótkie topy, ogrodniczki, skórzane ramoneski, komwbojki, legginsy, bandanki. Królował wówczas jeans, może dlatego moje serce pozostanie na zawsze blisko tamtych czasów. 

Dodaj komentarz